PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Balvu teritoriālā struktūrvienība

Neskatoties uz rudenīgi vēso un vējaino laiku, GK 1 – 2 grupas audzēkņi un viņu audzinātāja šī gada 26. novembrī devās mācību ekskursijā. Kopīgi apspriežoties bija izveidots ekskursijas maršruts.

     Pirmais apskates objekts bija Cesvaines pils, kurā saimniekojusi Vulfu ģimene. Gida pavadībā iepazinām ēkas un tās īpašnieku dzimtas vēsturi, izstaigājām pils telpas, izmēģinājām pagraba  lielisko akustiku uzdziedot, uzkāpām arī pils torņa skatu laukumā, no kura pavērās lieliska Cesvaines panorāma. Gids mums pastāstīja arī par pirms vairākiem gadiem notikušo ugunsgrēku un restaurācijas darbiem.

     Tālāk devāmies uz Skrīveru saldumu ražotni, kam arī ir sena vēsture. Mūs sagaidīja laipnā un smaidīgā gide, kura iepazītināja ar konfekšu „Gotiņa” ražošanas procesu. Noskatoties videofilmu uzzinājām, kā top iecienītie saldumi, kurus arī degustējām. Pēc tam katram no mums bija iespēja izgatavot savas īpašās konfektes. Visi ekskursijas dalībnieki aktīvi piedalījās „Gotiņu” ietīšanā. Nobeigumā uzņēmuma veikalā iegādājāmies dažādus Skrīveru saldumus.

     Trešā apskates vieta bija Salaspils koncentrācijas nometnes vieta, kur mūs arī sagaidīja gids, kurš pastāstīja par nometnes tapšanas vēsturi, tās darbību, par piemiņas memoriāla izveidošanu. Neskatoties uz vējaino auksto laiku, izstaigājām visu nometnes teritoriju, bet vislielāko emocionālo iespaidu atstāja dzirdamie sirds puksti.

     Pēc tam apmēram divas stundas bijām tirdzniecības centrā „Alfa”, bet tad braucām uz arēnu „Rīga”, kur vērojām hokeja spēli starp Rīgas „Dinamo” un Jaroslavļas „Lokomotiv”.  Protams, ka izmantojām izdevību nofotografēties kopā ar „Dinamo” talismanu un arī ar Jurčiku Raganu, kuri, kā ierasts, uzmundrināja skatītājus tribīnēs.

     Lai gan mājās atgiezāmies vēlu naktī, mums visiem šī pavadītā diena bija lieliska un izdevusies, jo gan papildinājām zināšanas vēsturē, ekonomikā un komercdarbībā, gan jauki atpūtāmies. Jāpiebilst, ka tas bija pirmais mūsu kopīgais izbrauciens, līdz ar to arī tuvāk iepazināmies un mājupceļā pat uzdziedājām. Paldies par šo dienu mūsu audzinātājai Eleonorai Barkānei un autobusa šoferītim Agrim Apšeniekam.

Alise Rundzāne, Ervīns Lelis

GK 1 – 2 grupas audzēkņi