PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Balvu teritoriālā struktūrvienība

Šogad Lāčplēša diena ir neparasta – dziļš sniegs, sals, ziema. Rīgas Valsts tehnikuma jauniešiem tās gaidīšana, atzīmēšana arī ir īpaša un citāda nekā ik gadu. Trešdien, 9. novembrī, audzināšanas stundas laikā visi pulcējās aktu zālē, lai satiktos ar jauniešu folkloras grupu no Upītes.
Pasākuma ievadā katrs tika aicināts apzināties savus nacionālos varoņus, skolotāji mudināti biežāk ar audzēkņiem pārrunāt par Lāčplēša dienas vēsturisko nozīmi.
Zālē iestājās pilnīgs klusums, kad divi jaunieši iesāka dziedāt, jo pārsteidza divbalsīgais skanējums, emocionalitāte un prieks, kas staroja no izpildītājiem. Turpinājumā Andris Slišāns, pazīstams kultūras darbinieks, rosināja visus iesaistīties rotaļās, ko arī darīja jaunieši un skolotāji. Viņš iemācīja ne tikai latviešu, latgaliešu, bet arī lībiešu rotaļas, kā arī skaitīt līdz 4 lībiešu valodā. Lielisks bija arī muzikālais pavadījums, ko izpildīja Ligita Slišāne kopā ar jauniešiem.
Mēs patiesi priecājamies par atraktīvo pasākumu un patriotisma paraugstundu, kas apliecināja mīlestību pret savu dzimto valodu, dziesmām, tradīcijām, spēlēm un rotaļām.