PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Balvu teritoriālā struktūrvienība

Ir sniegots 26. oktobra rīts. RVT Balvu struktūrvienības audzēkņi un skolotāji dodas ikgadējā ekskursijā. Šoreiz tā ir Hanzas pilsēta – Limbaži. Limbažos esam pirmo reizi. Mūs sagaida RVT Limbažu struktūrvienības skolotāja un gide – Ieva Leimane. Rīta pusē apmeklējam uzņēmēju  Uģi Aleksānu un pusdienojam viņa uzceltajā kafejnīcā ‘’Kļavas”. Uzņēmējs iepazīstina ar savu darbību un ikdienas darbu. Var tikai apbrīnot šī jaunā cilvēka optimismu un darba spējas.

Nākamais apskates objekts ir maiznīca ‘’Lielezers’’. Arī šeit mūs sagaida pārsteigums.  Uzņēmumā pārsvarā strādā vīrieši. Šeit tiek cepta garšīga maize. Uzņēmums apgādā klientus Vidzemes reģionā. Ar maizes cepšanas procesu mūs iepazīstina jauns cilvēks, viņa pakļautībā strādā 100 cilvēki. Tas ir labs piemērs tam, ka viss dzīvē ir iespējams, ja ir sapnis un vēlēšanās sapni piepildīt. Arī mēs iegādājamies maizīti un smalkmaizītes. Pārliecināmies, ka maizei ir kvalitātes zīme, jo jāpastāv rindā, un cilvēku patiešām ir daudz.

Pārsteigumi turpinās. Sudraba muzeja apmeklējums un meistara Oļega Auzera darbi. Darbi gatavoti no sudraba un lieluma ziņā iespaidīgi. Mākslinieks izgatavo prezenta dāvanas valstu prezidentiem, pat arābu šeiham. Ekskursiju vada RVT Limbažu struktūrvienības absolvents.

Tad dodamies uz ugunsdzēsēju depo, iepazīstamies ar ugunsdzēsēju vēsturi, apskatāmies dažādus aprīkojuma priekšmetus, arī paši varam uzvilkt ugunsdzēsēju formu. Jauki!

Esot tik tuvu jūrai, būtu nepiedodami nepabūt pie tās. Jūra ir varena, jūrā ir vētra, iespaidīga šņākšana un lieli viļņi. Dabas skats, emocijas. Fascinējoši! Apmeklējam arī Liepupes baznīcu, kur kādreiz laulājies slavenais Minhauzens. Atkal emociju pārpilns brīdis, baznīca atvērta visu diennakti, neviens neuzdrošinās iztraucēt tikšanos Dievu. Un vēl skolotājas Maritas dziesma Dievam!

Ekskursijas noslēgumā apmeklējam viesu māju – kompleksu ‘’Vecmuiža’’ un īpašnieci Lieni Preimani. Te atkal pārsteigums, ko nevar izdarīt, ja cilvēks ļoti vēlas. Silta liepziedu tēja ir pašā laikā.

Pati pilsēta daudzviet saglabājusi savu izskatu no Hanzas laikiem – šaurās ieliņas, koka mājas, ielu izvietojums. Lielezera sakoptība, airētāju klubs, velosports un daudz, daudz kas tāds, lai cilvēki lietderīgi pavadītu laiku.

Mājup braucām labā garastāvoklī. Tas bija to vērts!