PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Balvu teritoriālā struktūrvienība

23.janvāra ziemotajā rītā Rīgas Valsts tehnikuma Balvu teritoriālās struktūrvienības 2.kursa audzēkņi kopā ar skolotājiem devās uz Rīgu, lai piedalītos profesionāli atraktīvā pasākumā „RVT profesiju čempionāts”, kur stiprināja 2. kursa audzēkņu piederību tehnikumam un savstarpēji iepazītu apgūstamās profesijas. Piedalījās Balvu, Krāslavas un Laidzes struktūrvienības, kā arī Rīgas Valsts tehnikuma nodaļas.

Pasākuma 1. daļā audzēkņi radoši prezentēja savu redzējumu par apgūstamo profesiju, tās saturu, to, kāda izskatās profesijas darba diena, pienākumi, pielietojamie instrumenti/aprīkojums, individuālie aizsardzības līdzekļi, kur var turpināt mācīties pēc tehnikuma absolvēšanas un kādas ir darba iespējas nākotnē, potenciālie darba devēji, iespējamais atalgojums.

2. daļā komandas sacentās, pildot praktiskos uzdevumus stacijās, piemēram, servējot galdu atbilstoši galda klāšanas etiķetei, sastādot bilanci, atpazīstot auto detaļas, koksnes veidus vai mašīnbūvē pielietojamos instrumentus u.c. Katrā stacijā eksperts vērtēja paveikto uzdevumu. Sasniegt augstus rezultātus jauniešiem palīdzēja zināšanas, erudīcija un arī veiksme.

Konkursa noslēgumā visi jaunieši saņēma Pateicības un vērtīgas balvas, veiksmīgākie arī Diplomus un papildus balvas. Balvu struktūrvienības jaunieši mājās braucot atzina, ka labprāt piedalītos arī turpmāk šādos pasākumos.