PIKC Rigas Valsts tehnikums

Rīgas Valsts tehnikums

Balvu teritoriālā struktūrvienība

Izzini Latviju!

Saulains 17.maija rīts.  RVT Balvu teritoriālās struktūrvienības audzēkņi un pedagogi ‘’Skolas soma’’ ietvaros devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku un Rundāles pili.

Pirmais apskates objekts Gaismas pils. Tikām sadalīti komandās  un devāmies  ceļojumā pa bibliotēkas astoņiem stāviem. Orientēšanās  spēles noteikums –atrast kartē atzīmēto  objektu un ierakstīt atminējumu darba lapā. Tas bija aizraujošs un interesants piedzīvojums-vajadzēja padomāt un pārbaudīt savu loģisko domāšanu.

Tālāk ceļš veda uz Rundāles pili.Visa brauciena laikā mūs priecēja Zemgales līdzenumu bezgalīgie rapšu lauki. Jutāmies kā I.Ziedoņa ‘’Dzeltenajā pasakā’’.

Sasniegts arī galapunkts- Rundāles pils- otrs apmeklētākais muzejs Latvijā.Iespaidīgi un interesanti! Jaukas gides pavadījumā izstaigājām pils zāles,iepazināmies ar vēsturi,ieklausījāmies mūzikas skaņās Baltajā zālē. Protams,izstaigājām arī  pils dārzu.

Lai gan rozes vēl neziedēja,tas bija varens skats. Bijām pārsteigti par cilvēku ieguldīto darbu, lai šo Zemgales brīnumu  saglabātu ,uzturētu kārtībā un atjaunotu.Iespaidīgs šajā dienā bija arī ārzemju apmeklētāju skaits- runāja vismaz desmit valodās.

Laiks aizritēja nemanot.Diena lai gan vēsa,bet emocijām pārpildīta.Daudz redzēts,daudz uzzināts.

Secinājums viens -  arī Latvijā  ir daudz skaistu un interesantu vietu.Vispirms iepazīsim savu zemi, tad Ēģipti,Turciju, Arābu Emirātus!

Mājupceļš nogurdinošs, bet patīkams. Pa autobusa logu vērojām skaisto saulrietu un pārrunājām redzēto un dzirdēto.